İlham Veren Pratikler – Model Uygulamalar

İLHAM VEREN PRATİKLER – MODEL UYGULAMALAR BAŞVURU FORMU

Hemen Başvuru Yap

Değerli Okul Yöneticisi,

Türkiye genelinde, sizin gibi her gün fedakarca çalışan ve öğrencilerin hayatlarını şekillendiren birçok başarılı okul yöneticisi var. Onların özverili çalışmalarını ve ilham veren uygulamalarını ortaya çıkarmak ve paylaşmak için bir kampanya başlattık: İlham Veren Pratikler – Model Uygulamalar.

🚀 Hedefimiz: Bu kampanya ile Türkiye’nin dört bir yanındaki okul yöneticilerinin ilham veren pratiklerini ve model uygulamalarını toplamak ve diğer okul yöneticilerinin gelişimine katkı sağlamak.

💡 Ne Yapıyoruz?: İl ve ilçe temsilcilerimiz aracılığıyla, başarılı okul yöneticilerinin ilham veren pratiklerini ve model uygulamalarını topluyoruz.

  • Özgün,
  • yenilikçi ve
  • öğrenci odaklı çalışmalarınızı bizimle paylaşın!

👏 Neden Önemli?: Bu yarışma etkinliği ile amacımız, başarılı okul yöneticilerinin görünürlüğünü artırmak, onlara mütevazi bir yaklaşımla teşekkür ederek, diğer okul yöneticilerine ilham vermek. Ayrıca, okul yöneticiliğinin önemini ve zorluklarını kamuoyuna duyurmak istiyoruz.

📢 Katılın ve Paylaşın: Siz de bu yarışma etkinliğine katılın! Eğer siz de bir başarı hikayesi veya model uygulama paylaşmak istiyorsanız, bu formu doldurun. Paylaşılan her hikaye, bir başka okul yöneticisinin yolunu aydınlatabilir!

🌐 Nasıl Katılabilirsiniz?


1. Başvuru sahibinin okul yöneticisi (müdür veya müdür yardımcısı) olması gerekmektedir.

2. İlham veren pratiklerin ve model uygulamaların okul düzeyinde gerçekleştirilmiş ve tamamlanmış olması gerekmektedir.

3. Başvuru formu, eksiksiz doldurulmalı ve gerekli kanıtlayıcı belgeler de sağlamalıdır.

4. “İlham Veren Pratikler ve Model Uygulamalar” konusunda başvuru sahipleri ya da takımı temsil edecek biri/leri tarafından uzaktan ya da yüz yüze 4. Okul Yöneticileri Konferansı’nda (ISPC 2024) sunulmalıdır. 

5. Son başvuru tarihi olan 15 Mayıs 2024 tarihine kadar başvuruların tamamlanması gerekmektedir.

Şimdi Başvurun


Jüri Üyeleri ve Değerlendirme

Prof. Dr Aytaç Açıkalın,

Prof Dr Selahattin Turan,

Prof. Dr. İbrahim Hakan Karataş

Ece Karaboncuk

Doç. Dr. Halil Coşkun Çelik

Doç. Dr. Emre Er

Doç. Dr. Akif Pamuk

Doç. Dr. Mevlüt Kara

Dr. Ramazan Ertürk

Dr. Mesut Demirbilek

Dr. Yusuf Celal Erol

Kürşad Kültür (Ph.D. – c)

Hemen Şimdi Başvurun!


Değerlendirme Kriterleri:

Yenilik ve Özgünlük: Başvurulan pratiklerin ve model uygulamaların eğitimde yeni bir yaklaşımı temsil etmesi ve özgün olması ile bilimsel, teknik ve inovatif yönler değerlendirilecektir.

Etki ve Başarı: Uygulamaların okul- çevre ve toplum düzeyindeki etkisi ve başarısı, değerlendirme sürecinde önemli bir faktör olacaktır.

Uygulanabilirlik ve Genişletilebilirlik: İlham veren pratiklerin ve model uygulamaların uygulanabilirliği ve diğer okullara genişletilebilir olması dikkate alınacaktır.

Sunum ve Açıklama: Başvuruların net, anlaşılır ve etkileyici bir şekilde sunulması ve açıklanması önemlidir.

Başvurular, jüri tarafından yukarıdaki kriterlere göre standart form aracılığı ile her bir kriteriçin 10’ar puan üzerinden değerlendirilecek ve 9 jürinin puan ortalamasına göre sıralanacaktır. 

Ödüller ve Başarı Sertifikaları:

Değerlendirme sonunda birinci, ikinci, üçüncü ve mansiyona değer bulunan ilham veren pratikler ve model uygulamalar başarı belgesi ile ödüllendirilecektir. 

Ödüller ve başarı sertifikaları, katılımcıların eğitim alanındaki başarılarını ve yenilikçi çalışmalarını takdir etmek amacıyla verilecektir.

🙏 Destekleriniz İçin Teşekkürler: Türkiye’nin dört bir yanındaki okul yöneticilerinin başarı hikayelerini paylaşarak, eğitimde dönüşümün bir parçası olmanıza teşekkür ederiz. Birlikte daha iyi bir eğitim için çalışıyoruz!

Okul Yöneticileri Derneği Her türlü soru ve görüşünüz için il/ilçe temsilcinize ulaşabilir ya da aşağıdaki eposta adresinden bize yazabilirsiniz. 


bilgi@okulyoneticileri.org.tr
www.okulyoneticileri.org.tr